Avcılar Nöbetçi Dişçi

İstanbul Avrupa yakası Avcılar nöbetçi dişçi, diş hekimi, diş kliniği dişçi bir nöbetçiye bu konu altından ulaşabilir telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.  Diş ağrısı çekiyorsanız dişleriniz ile ilgili bir problem varsa bizleri arayıp bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aşağıdaki endişelerden dolayı tavsiye için doktor veya diş hekimi aranmalıdır:

  • Diş ağrısı reçetesiz ilaçlar tarafından rahatlatılmaz. Rahatlatılsa bile, bir diş değerlendirmesi, ağrı daha erken tedavi edildiğinde daha kolay bir şekilde düzeltilebilecek bir şey olabileceği için faydalı olabilir.
  • Bir diş çekildikten iki gün sonra şiddetli ağrı yaşarsa, diş soketinin düzgün bir şekilde iyileşmesi mümkün değildir. ” Kuru soket sendromu” olarak bilinen bir durum meydana gelmiş olabilir ve hasta hemen bir dişçiyi görmelidir.
  • Ağrı, diş etlerinin veya yüzün şişmesiyle ilişkili olabilir veya hasta bir dişin etrafında akıntıya neden olabilir. Bir ateş diş hastalığında enfeksiyon başka göstergesi. Bu işaretler dişi, sakızı veya çene kemiğini (maksilla veya mandibula) çevreleyen bir enfeksiyonu gösterebilir. Ateş ve şişlik bir apse varlığını gösterebilir . Diş apsesi antibiyotik ve apsenin cerrahi açılması (drenaj) gerektirebilir . Bu prosedürün diş içinde yapılması önerildiğinde (endodontik drenaj), bir “kök kanal” gerçekleştirilir.
  • Kırık veya nakavt edilmiş dişler maalesef yaygındır. Daha ciddi yaralanmalarla ilişkili olmadığı sürece, diş hekimine en kısa zamanda başvurulmalıdır. Bir hasta tedaviyi ne kadar çabuk yapar, enfeksiyon riski azalır ve dişler daha fazla korunma şansına sahiptir. Primer dişleri (bebek dişleri) hasara uğramış çocukların hemen tedavi edilmeleri özellikle önemlidir çünkü bu tür yaralanmalar ikincil dişleri (yetişkin dişleri) etkileyebilir.
  • Ağrı çene açısında mevcut olabilir. Ağzı açmak ağrıya sebep oluyorsa, temporomandibular (TMJ) ekleminin yaralanması veya iltihaplanması muhtemeldir. Bu bir yaralanmadan ya da sadece çok büyük bir şey yemeye çalışarak ortaya çıkabilir. Diş hekimi bu probleme çözümler önerebilir.
  • Bilgelik dişler ağrıya sebep olabilir. Bilgelik dişler (azı dişleri) ortaya çıktıkça, erimiş taç çevresinde sakız iltihabı oluşur. Bu daha sonra sakız enfeksiyonuna yol açabilir. Ağrı genellikle alt üçüncü molarda ortaya çıkar ve çene ve kulağa uzanabilir. Etkilenen bölgede şişlik olabilir, böylece çene düzgün şekilde kapanamaz. Ağır vakalarda, boğazda ve ağız tabanındaki ağrı yutmayı zorlaştırabilir.

Author: Nöbetçi Dişçi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir