Ataşehir Nöbetçi Dişçi

Ataşehir ilçesi nöbetçi dişçi diş kliniği veya diş hekimi mi? aramaktasınız. Sizleri Ataşehir bölgesin de bulunan nöbetçi dişçilere yönlendirebiliriz. Sizler de diş ağrısı çekiyorsanız, ağrınızı tarif edemiyorsanız, bizlere ulaşın.

Diş ağrısından ölebilirim diyen insanlar mevcuttur, diş ağrısı ciddi anlamda insana zararlar verebilir sizler de ağrı çekiyorsanız bu yazımızı okumaya devam edin.

Apse edilen diş, diş pul pası olarak da adlandırılan dişin sinirinin enfekte olduğu bir diş rahatsızlığıdır. Enfeksiyon genellikle diş boşluğunun (diş çürümesi) tedavi edilmediği ve dişin derinliklerine yayıldığı zaman ortaya çıkar. Enfeksiyon, diş macununun oral ortama maruz kaldığı kırık veya çatlak bir dişten de oluşabilir. Apseye neden olan bakteriler, köklerin uzunluğunu ve çevresindeki kemik dokusuna yayılabilir. Diş hekimleri ayrıca diş eti dokuları ve diş kökünün arasında bir periodontal apse denen bir enfeksiyon olabileceğini düşünmektedir. Ek olarak, diş kiri bir kuron veya büyük dolumun tamamlanmasından sonra enfeksiyona yol açan yaralanmalara karşı hassas olabilir. Çürüme miktarı ne kadar büyük olursa, diş tedavisi dişin sinirine yaklaşır, ve sinirlerin tehlikeye girme olasılığı daha yüksektir. Diş travmasına doğrudan maruz kalan dişler (örneğin, bir düşüş veya bir beysbol topu gibi bir merminin çarpması sonucu) ayrıca enfeksiyona eğilimlidir ve hemen bir diş hekimi tarafından muayene edilmelidir.

Author: Nöbetçi Dişçi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir